Wybuch gazu propan-butan w mieszkaniu w bloku w Janowie Podlaskim

W dniu 16 maja br. przed godz. 12:42 w Janowie Podlaskim przy ul. Bialskiej doszło do wybuchu gazu propan-butan, który wyciekł z butli 11 kg w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym. W mieszkaniu na parterze, w wyniku wybuchu zostały wyrwane drzwi na klatkę schodową, drzwi balkonowe oraz wszystkie okna. Dwie osoby tam przebywające zostały poszkodowane.

W budynku wielorodzinnym znajduje się 12 mieszkań, przebywało w nich 10 osób. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji 10 mieszkańców z budynku wielorodzinnego  oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy 2 osobom poszkodowanym.  Poszkodowani samodzielnie opuścili mieszkanie i oczekiwali na pomoc ZRM w mieszkaniu sąsiadów.

Następnie mieszkanie sprawdzono detektorami wielogazowymi (brak obecności mieszanin wybuchowych) oraz zabezpieczono blok przed dostępem mieszkańców i osób postronnych. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nie stwierdził uszkodzeń konstrukcji nośnej budynku uniemożliwiających zamieszkanie pozostałych mieszkańców.

W działaniach udział brały 1 zastęp OSP Janów Podlaski, 2 zastępy JRG Biała Podlaska.

Skip to content