Tragiczne zdarzenie w Drelowie

27 listopada br. o godz. 21:35 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania KM PSP w Białej Podlaskiej otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Drelów w samochodzie lokalizowanym w zamkniętym garażu znajdują się dwie osoby nieprzytomne bez oznak życia. Garaż był zadymiony, a silnik pojazdu pracował. Na miejsce zdarzenia dodarł jako pierwszy zastęp OSP Drelów. Strażacy w aparatach sprzęcie ochrony układu oddechowego (OUO) ewakuowali dwie osoby z murowanego garażu na zewnątrz i następnie przystąpił do ich resuscytacji.

Osoba, która zauważyła zdarzenia wspólnie z innym członkiem rodziny, po zaalarmowaniu służb mundurowych, podjęła pierwsze czynności ratunkowe (otworzyła drzwi garażowe, wyjęła poszkodowanych z pojazdu i ułożyła ich na podłodze, zgasiła silnik pojazdu oraz podjęła reanimację).

Po dotarciu na miejsce zdarzenia dwóch zastępów z JRG Międzyrzec Podlaski strażacy przejęli resuscytację jednego z poszkodowanych. Przybyły pierwszy ZRM przejął działania medyczne, które były prowadzone wspólnie ze strażakami JRG i OSP. Kolejny ZRM przybył na miejscu i podjął także działania resuscytacyjne.

Dalsza resuscytacja poszkodowanych była prowadzona przez ZRM za pomocą mechanicznych urządzeń do kompresji klatki piersiowej (LUCAS) i worka samorozprężalnego. Po ponad godzinnym jej prowadzeniu lekarz stwierdził zgon dwóch mężczyzn w wieku 19 lat.

Działania straży polegały także na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozstawieniu parawanu, zakręceniu butli z gazem w samochodzie, oświetleniu terenu akcji oraz przewietrzeniu garażu. Po przyjeździe prokuratora miejsce zdarzenia przekazano pisemnie Policji. Zastęp JRG wrócił do jednostki a OSP Drelów został oświetlić teren.

Wstępna przypuszczalna przyczyna zdarzenia ustalona przez strażaków to zaczadzenie spowodowane odpaleniem samochodu w zamkniętym garażu.

Policja wraz z prokuratorem prowadzi w tej sprawie czynności dochodzeniowo – śledcze.

Foto poglądowe – KM PSP Biała Podlaska

Skip to content