Ślubowanie strażaków w KM PSP w Białej Podlaskiej

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. …” – to początek roty ślubowania, którą 30 października br. złożyli przyjmowani do służby strażacy.

Czterech nowych strażaków ślubowało na sztandar i tym samym wstąpiło w szeregi bialskich strażaków. Akty ślubowania wręczył Komendant Miejski PSP w Białej Podlaskiej bryg. Artur Tomczuk.

Z rąk Komendanta strażacy odebrali również akty nadania stopnia strażaka oraz legitymacje służbowe. Na uroczystej zbiórce obecna była kadra kierownicza oraz przedstawiciele rodzin ślubujących strażaków.

Komendant Miejski PSP złożył nowym strażakom gratulacje i życzył sukcesów w służbie. Młodzi strażacy rozpoczynają swoją służbę w PSP od siedmiomiesięcznego szkolenia podstawowego w zawodzie strażak w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie i Poznaniu. Po odbyciu przeszkolenia, służyć będą w trzech Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych. Dwóch strażaków w Małaszewiczach, jeden w Białej Podlaskiej oraz jeden w Międzyrzecu Podlaskim.

To trzecie w tym roku przyjęcie do służby w Komendzie.

Skip to content