Rozstrzygnięcie etapu powiatowego konkursu “Stop pożarom lasów”

Do Komendy Miejskiej PSP w Białej Podlaskiej dostarczono 28 prac w ramach I kategorii w konkursie pn. ,,Stop pożarom lasów” z następujących szkół średnich:

– IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej;

– Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej;

– Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej;

– Liceum Ogólnokształcące w Wisznicach;

– Bursa Szkolna w Białej Podlaskiej;

13 października br., powołane przez Komendanta Miejskiego PSP w Białej Podlaskiej jury I etapu powiatowego konkursu „Stop pożarom lasów”, wyłoniło zwycięzcę w I kategorii konkursowej, którym została Ewelina Bojanowska uczennica klasy III d z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej

W ramach I kategorii konkursowej należało przygotować plakat promujący akcję ,,Stop pożarom lasów”.

Do II kategorii konkursowej (polegającej na przygotowaniu przez klasę filmu edukacyjno-promocyjnego), nie wpłynęły zgłoszenia.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na problematykę zapobiegania pożarom lasów oraz podniesienie świadomości mieszkańców na temat wartości przyrodniczej obszarów leśnych.

Organizatorami konkursu jest Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie wraz z Komendą Miejską PSP w Białej Podlaskiej oraz wszystkimi komendami miejskimi i powiatowymi woj. lubelskiego, a także Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.  Konkurs został objęty Patronatem Honorowym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty Panią Teresę Misiuk.

 

Wszyscy uczestnicy etapu powiatowego z miasta Biała Podlaska i powiatu bialskiego otrzymają od bryg. Artura Tomczuka Komendanta Miejskiego PSP dyplomy za udział w konkursie.

Laureatka Ewelina Bojanowska otrzyma dyplom za zajęcie I miejsca, a dyplomy wyróżnienia otrzymają Klaudia Lewkowicz z Akademickiego Liceum Ogólnokształcące w Terespolu i Hanna Adamchuk z Bursy Szkolnej w Białej Podlaskiej.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie i włożony wysiłek w przygotowanie tak różnorodnych plakatów.

Zwycięska praca Eweliny Bojanowskiej będzie reprezentować powiat bialski i miasto Biała Podlaska w etapie wojewódzkim konkursu.

Życzymy powodzenia.

Skip to content