Pożar w budynku jednorodzinnym w Białej Podlaskie

Pożar w budynku jednorodzinnym w Białej Podlaskiej

10 czerwca 2023 r. o godz. 7:16 stanowisko kierowania KM PSP w Białej Podlaskiej otrzymało zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym w Białej Podlaskiej przy ul. ks. Walentego Jankowskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono pożar tarasu drewnianego, ściany budynku i poddasza nieużytkowego. Ogień wydobywał się na dach. Przed przybyciem straży pożarnej doszło do wybuchu butli z gazem propan-butan zainstalowanej w grillu gazowym, który znajdował się na tarasie. W trakcie wybuchu i pożaru w mieszkaniu znajdowały się trzy osoby, które same opuściły mieszkanie przed przybyciem służb ratowniczych.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy właścicielce mieszkania (doznała skręcenia nogi), która po przekazaniu ZRM została zabrana do szpitala, podaniu trzech prądów wody w natarciu (jeden prąd na taras i elewację, drugi prąd wody na poddasze przez wnętrze budynku, trzeci prąd wody podany na dach budynku przy użyciu samochodu SD-30).

Po ugaszeniu pożaru strażacy przeprowadzili niezbędne prace rozbiórkowe poszycia dachu i ściany (styropian z tynkiem). Następnie budynek przewietrzono i sprawdzono kamerą termowizyjną a także miernikiem na obecność tlenku węgla [0 ppm]. Przed opadami deszczu dach budynku zabezpieczono folią dostarczoną przez rodzinę właścicielki. Na miejsce pożaru przybyła Policja. W akcji udział brało 5 zastępów z JRG Biała Podlaska i zastęp z OSP Sławacinek Stary.

Skip to content