Nowy chemik w bialskiej komendzie

Komenda Miejska PSP w Białej Podlaskiej wzbogaciła się o kolejny samochód specjalistyczny z przeznaczeniem dla Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Białej Podlaskiej i działającej na jej bazie specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie w imieniu swoim i innych Komend Wojewódzkich kupiła pięć takich samochodów. Trafiły do Komend Powiatowych i Miejskich Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu (491[K]60), Nowym Sączu (341[K]60), Białej Podlaskiej (341[L]60), Zamościu (381[L]60) i Ostrołęce (341[M]61).

Zakup został współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu ‘Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV’. Wartość zrealizowanego zamówienia to 10 122 900 zł, co daje 2 024 580 zł za jeden samochód.

Zamówienie dla Państwowej Straży Pożarnej polegające na dostawie samochodów ratownictwa chemicznego zrealizowała firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne.

Pod zabudowę wykorzystano podwozie Scania P500 z napędem 4×2, automatyczną skrzynią biegów i kabiną przystosowaną do przewozu dwóch osób. Zabudowa wykonana jest z aluminium, stali nierdzewnej i blachy aluminiowej, posiada sześć skrytek sprzętowych zamykanych żaluzjami.  
Wyposażenie samochodu stanowi generator prądu, maszt oświetleniowy i sprzęt, który został podzielony na grupy: wyposażenie indywidualne i środki ochrony indywidualnej; pompy do ratownictwa chemicznego; armatura i osprzęt do pomp; narzędzia ratownicze, pomocnicze i osprzęt dla straży pożarnej; podręczny sprzęt gaśniczy; sorbenty i neutralizatory; sprzęt oświetleniowy, sygnalizacyjny i łączności; sprzęt ratownictwa medycznego i osprzęt pomocniczy.

Nowy samochód specjalistyczny zastąpi prawie 25 -cio letni samochód na podwoziu marki Star z zabudową SHL Kielce.

Przed strażakami czas szkolenia i zapoznawanie się z nowym sprzętem specjalistycznym.

Foto główne. Szczęśniak

Opracowanie KM PSP Biała Podlaska

Skip to content