Laureatka konkursu kalendarzowego PSP 2018 z powiatu bialskiego

30 maja 2018 r. w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 w Warszawie odbyło się rozstrzygnięcie Konkursów Kalendarzowych PSP 2018 JA TEŻ BĘDĘ STRAŻAKIEM!, których organizatorem był Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

Strażacy w całym kraju przekazali do szkół w sumie 49 473 szt. kalendarzy plakatowych, odbyło się to podczas 16 278 spotkań w szkołach, w których uczestniczyło 314 316 osób.

Na konkurs dla najmłodszych „REBUS Z WYSZUKIWANKĄ” nadesłano 9 827 kart z poprawnie udzielonymi odpowiedziami.
Na drugi konkurs „BEZPIECZEŃSTWO W TWOIM OTOCZENIU ZALEŻY OD CIEBIE”,
nadesłano 2 665 prac plastycznych.
Trzeci konkurs „POTRAFIĘ ALARMOWAĆ STRAŻ POŻARNĄ”, to konkurs zespołowy/klasowy na plakat. Na ten konkurs wpłynęło 349 prac.
Czwarty konkurs to spoty filmowe pt. „ŻYWIOŁY I LUDZIE”, a nadesłano ich 212.

Zwycięzcy Konkursów otrzymali nagrody oraz listy gratulacyjne komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, które zostały przekazane za pośrednictwem właściwych komendantów powiatowych/miejskich PSP na terenie kraju. Wręczenie nagród nastąpiło podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w szkołach, do których uczęszczają laureaci. Lista wyłonionych zwycięzców znajduje się na stronie internetowej Komendy Głównej PSP www.straz.gov.pl, a także ukaże się na łamach „Przeglądu Pożarniczego”.

W indywidualnym jednoetapowym konkursie plastycznym „Bezpieczeństwo w Twoim otoczeniu zależy od Ciebie” skierowanym do uczniów kas 4-7 szkół podstawowych Jury konkursu wyłoniło 5 laureatów, wśród których znalazła się PAULA BRODAWKA uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.
Warunkiem przystąpienia do konkursu było wykonanie pracy jedną z technik: kolaż, malarstwo, grafika, rysunek. Praca plastyczna musiała być wykonana w formacie A3.

W imieniu Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nagrodę rzeczową, którą był tablet Lenovo TAB4 10 oraz list gratulacyjny, laureatce z powiatu bialskiego uczennicy Pauli Brodawka, osobiście wręczył Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Białej Podlaskiej bryg. Marek Chwalczuk. Odbyło się to 22 czerwca br. podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

Komendant Miejski PSP w Białej Podlaskiej bryg. Artur Tomczuk dziękuje wszystkim uczniom i opiekunom z powiatu bialskiego za wzięcie udziału w Konkursach Kalendarzowych PSP 2018. A laureatce Pauli Brodawka, uczennicy Szkoły Podstawowej Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim gratuluje zwycięstwa.

Życzymy wszystkim podopiecznym szkół i nauczycielom bezpiecznych i pogodnych wakacji.

KM PSP Biała Podlaska

Skip to content