I Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Miejskiego PSP w Białej Podlaskiej w ramach szkolenia obronnego

12 października 2018 roku na strzelnicy w Kobylanach gmina Terespol odbyły się I Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Miejskiego PSP w Białej Podlaskiej. Zawody poprzedził wykład nt. zasad bezpieczeństwa użycia broni palnej, podstawowych technik strzeleckich, sposobów bezpiecznego posługiwania się bronią, zasad celowania i postawy strzeleckiej oraz strzelania statycznego. Organizacja wspomnianych zawodów była dobrą okazją do przeprowadzenia szkolenia obronnego dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych komendy nt. „Zdobywania wiedzy teoretycznej i praktycznej w posługiwaniu się bronią palną”. Nad przebiegiem części teoretycznej i praktycznej czuwał instruktor strzelectwa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego ( z licencją).

Każdy z uczestników (przeszkolonych zostało 39 osób z Komendy Miejskiej PSP w Białej Podlaskiej) strzelał z pistoletu centralnego zapłonu oraz karabinka sportowego (wcześniej oddając strzały próbne). Po podsumowaniu wyników z tarcz strzeleckich w klasyfikacji generalnej najlepsi otrzymali puchary z rąk Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Białej Podlaskiej bryg. Marka Chwalczuka:

I miejsce – Leszek Stubiński z JRG Biała Podlaska

II miejsce – Wioleta Chomicz z Wydziału Logistyki KM PSP Biała Podlaska

III miejsce – Tomasz Iwaniuk z JRG Małaszewicze

Puchary otrzymały także kobiety:

I miejsce – Wioleta Chomicz z Wydziału Logistyki KM PSP Biała Podlaska

II miejsce – Katarzyna Radkiewicz Sekcja Organizacyjno-Kadrowa KM PSP Biała Podlaska

Pomysłodawcą i organizatorem szkolenia był bryg. Szymon Semeniuk z JRG Małaszewicze, mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie kontynuował podjęte przedsięwzięcie i zorganizuje kolejną edycję zawodów.

 

Opracowała: Katarzyna Radkiewicz

Skip to content