Dwa zdarzenia drogowe Wysokie-K2

W dniu 11 lipca br. doszło do dwóch zdarzeń jedno po drugim na drodze krajowej K2 w miejscowości Wysokie. Najpierw około godz. 13:38 zderzeniu uległy trzy samochody Audi A6, Skoda, Citroen Evasion z  przyczepką samochodową. Samochody i przyczepka znajdowały się na jezdni blokując ruch drogowy natomiast Citroen był w rowie. Osobami poszkodowanymi w zdarzeniu zajmowały się Zespoły Ratownictwa Medycznego. Jedna osoba poszkodowana została zabrana na izbę przyjęć w Międzyrzecu Podlaskim. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Po zakończeniu czynności operacyjnych przez Policję, odholowano pojazdy na pobliski parking oraz udrożniono jezdnię.

Po zakończeniu akcji i powrocie do jednostek, zastępy zostały zadysponowane w to samo miejsce. Doszło do kolizji 5 pojazdów – Audi A6, Skoda Octavia, Kia Ceed, Renault Scenic, Opel Vectra. Samochody blokowały jezdnię. Brak osób poszkodowanych. Z Opla Vectra wyciekły płyny eksploatacyjne. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia odłączeniu klem akumulatorów, odholowaniu pojazdów na utwardzone pobocze. Udrożniono jezdnię z resztek pokolizyjnych i płynów eksploatacyjnych.

Przyczyną zdarzeń było: niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Międzyrzec Podlaski GBA 2,6/28/5, GCBA -Rt 5/32 oraz OSP Wysokie GBAM 2,5/16/8 STAR.

Skip to content