XXI Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze OSP

W upalną niedzielę 16 czerwca 2019r. w Kobylanach, gm.Terespol odbyły się XXI Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu bialskiego, których organizatorami byli Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP i Komenda Miejska PSP w Białej Podlaskiej, a gospodarzem Gmina Terespol. Uroczystego otwarcia zawodów oraz powitania zawodników i gości dokonali: bryg. Artur Tomczuk Komendant Miejski PSP, w imieniu Prezesa ZOP druh Czesław Pikacz członek ZOP i Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk. Zawody poprzedziła Msza Św. w intencji zawodników i ich rodzin, którą odprawił Kapelan Powiatowy Strażaków ks. kanonik Henryk Jakubowicz.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała Komisja Sędziowska powołana przez Komendanta Miejskiego PSP pod przewodnictwem mł. bryg. Marka Polubca z KM PSP w Białej Podlaskiej.

W zawodach udział wzięli laureaci szczebla gminnego i zwycięzcy zawodów powiatowych roku 2018 (męska OSP Kodeń, żeńska OSP Krzewica) – ogółem 26 drużyn (7 żeńskich i 19 męskich). W wyniku sportowej rywalizacji w 2 konkurencjach tj. w sztafecie pożarniczej 7x50m z przeszkodami i ćwiczeniach bojowych miejsca na podium zajęli:

W grupie żeńskich drużyn pożarniczych:
1 miejsce – OSP Dołha, gm. Drelów z wynikiem 115,20 pkt
2 miejsce – OSP Krzewica, gm. Miedzyrzec Podl. z wynikiem 121,17 pkt
3 miejsce – OSP Chotyłów, gm. Piszczac z wynikiem 122,85 pkt
4 miejsce – OSP Horodyszcze, gm. Wisznice z wynikiem 137,86 pkt
5 miejsce – OSP Kożanówka, gm. Rossosz z wynikiem 142,73 pkt

W grupie męskich drużyn pożarniczych:
1 miejsce – OSP Kwasówka, gm. Drelów z wynikiem 96,38 pkt
2 miejsce – OSP Sławatycze z wynikiem 96,94 pkt
3 miejsce – OSP Kodeń z wynikiem 107,01 pkt
4 miejsce – OSP Leśna Podlaska z wynikiem 107,22 pkt
5 miejsce – OSP Kożanówka, gm. Rossosz z wynikiem 108,73 pkt

Podobnie jak w latach ubiegłych, laureaci 5 pierwszych miejsc zawodów w grupie kobiet i mężczyzn, dzięki wsparciu Samorządów naszego powiatu, otrzymali bony wartościowe w ramach, których będą mogły zakupić asortyment przez siebie wybrany. Wszystkie drużyny, które nie weszły do finałowej piątki otrzymały nagrodę za udział w zawodach w postaci odcinka węża pożarniczego W-52. Ogółem wartość nagród zespołowych wyniosła – 10.000,00 złotych.

Ponadto członkowie drużyn w obu grupach, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca otrzymali puchary i nagrody indywidualne ufundowane przez: Starostę Bialskiego, Wójta Gminy Terespol, Komendę Miejską PSP i Zarząd Powiatowy Związku OSP RP. Wszystkie startujące drużyny otrzymały dyplomy i upominki za udział.
Wyżywienie na zawodach zapewnili: Hurtownia Napojów „Wysokiński” w Miedzyrzecu Podlaskim, Urząd Gminy w Terespolu i Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP.
Organizatorzy zawodów dziękują Panu Mariuszowi Filipiukowi Staroście Bialskiemu, Samorządom naszego powiatu, Wójtowi Gminy Terespol oraz strażakom z terenu gminy za wsparcie i pomoc w organizacji zawodów.

Skip to content