Worsy – pożar kuchni w budynku jednorodzinnym

14 listopada br. przed godz. 4:00 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze kuchni w jednorodzinnym budynku mieszalnym w Worsach gmina Drelów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia dowódca akcji stwierdził, że pali się kuchnia w murowanym domu mieszkalnym. W domu mieszkała jedna osoba, która sama opuściła budynek, nie wymagała pomocy medycznej. Działania 6 zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu w budynku poprzez wyłączenie bezpieczników, podaniu dwóch prądów wody przez roty wyposażone w sprzęt OUO oraz kamerę termowizyjną. Po zlokalizowaniu pożaru wyniesiono oraz schłodzono butlę 11 kg z LPG, oddymiono pomieszczenia i usunięto spalone elementy wyposażenia kuchni.

Spaleniu uległa kuchenka gazowa i meble kuchenne. W akcji brały udział 3 zastępy z JRG Międzyrzec Podlaski oraz zastępy z OSP Drelów, OSP Żerocin oraz OSP Worsy. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Strażacy informują, że okresowe przeglądy instalacji elektrycznej są gwarancją zapewnienia właściwego bezpieczeństwa pod względem zagrożeń pożarowych.

Skip to content