Wojewódzkie Zawody Sportowo–Pożarnicze OSP

25 września 2022 r. na Stadionie Miejskim w Krasnymstawie przeprowadzone zostały Wojewódzkie Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach udział wzięło 40 drużyn, w tym 22 drużyny męskie i 18 kobiecych.

Komisję sędziowską stanowili funkcjonariusze PSP oraz druhowie OSP, którą powołał Lubelski Komendant Wojewódzki PSP  – nadbryg. Grzegorz Alinowski. Na sędziego głównego zawodów wyznaczony został st. kpt. Grzegorz Tymoszuk z Komendy Miejskiej PSP w Białej Podlaskiej.

Zawody rozgrywano w konkurencjach ćwiczenie bojowe, sztafeta pożarnicza 7×50 m z przeszkodami oraz musztra.

W klasyfikacji generalnej:

– w kategorii Kobiece Drużyny Pożarnicze (grupa C) pierwsze miejsce zajęła Kobieca Drużyna Pożarnicza z Krzewicy;

– w kategorii Męskie Drużyny Pożarnicze (grupa A) czwarte miejsce zajęła Męska Drużyna Pożarnicza z OSP Krzewica;

Musztrę najlepiej wykonała także OSP Krzewica (grupa A).

Podczas uroczystego zakończenia Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych, nagrody, puchary, dyplomy oraz medale wręczali:

– Pani Anna Pańczyk – Dyrektor Biura Poselskiego Europoseł Pani Beaty Mazurek,

– nadbrygadier Grzegorz Alinowski – Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie,

– druh Marian Starownik – Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lublinie.

Startującym zawodnikom oraz ich trenerom gratulujemy tak bardzo dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów.