Wakacyjny obóz MDP

W okresie od 30.07.2019 r. do 08.08.2019 roku na terenie Międzyrzeckich Jeziorek zorganizowany został Powiatowy Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W obozie uczestniczyły 43 osoby (dzieci i młodzieży) z powiatu bialskiego.

Celem wypoczynku, organizowanego – Ochotnicza Straż Pożarną STOŁPNO w Międzyrzecu Podlaskim było wzbudzenie wśród dzieci i młodzieży od najmłodszych ich lat idei niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, ducha patriotyzmu oraz aktywności fizycznej. Codzienne gry i zabawy w postaci zajęć sportowych takich jak strzelanie z łuku, wiatrówki, gier fabularnych oraz terenowych na pewno przyczyniły się do rozwoju umiejętności pracy w grupie oraz zdrowej, sportowej rywalizacji miedzy rówieśnikami.

Podczas zajęć nie zabrakło elementów nauki sztuki pożarnictwa i ratownictwa. Dzieci miały okazję porozmawiać na temat bezpieczeństwa nad wodą, gdzie odbył się pokaz sprzętu ratownictwa wodnego oraz nauki pływania. Cały cykl szkoleniowy prowadziła doświadczona kadra w postaci kierownika, 5 instruktorów oraz 3 opiekunów.

Kolejną atrakcję obozu stanowiła wycieczka do Farmy Iluzji w Trojanowie, gdzie można było zobaczyć kilkaset różnego rodzaju atrakcji, a także Festyn Żeglarski organizowany przez klub rowerowy i ludzi sportowo-zakręconych.

W ostatnim dniu zorganizowano wielki finał obozu – Dzień Otwarty Służb Mundurowych, w którym uczestniczyli m.in. Policja, Służba Leśna, Inspekcja Transportu Drogowego. W wydarzeniu tym nie zabrakło oczywiście Straży Pożarnej. Strażacy z JRG Międzyrzec Podlaski omówili zasady bezpiecznego wypoczynku i zaprezentowali sprzęt jakim dysponuje PSP. Funkcjonariusze wręczyli również nagrody dla uczestników obozu.

Powiatowy Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dofinansowany był przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej oraz Firmy Ubezpieczeniowe.

Opracował: kpt. Konrad Bojarczuk

Skip to content