Tragiczny wypadek na obwodnicy Białej Podlaskiej

W dniu 23.04.2021r. około godziny 4.46 doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego w Białej Podlaska, na trasie DK 2. Samochód osobowy Skoda Octavia zderzył się z samochodem ciężarowym z cysterną. Samochód osobowy znajdował się w przydrożnym rowie (kierunek Warszawa), a  ciągnik siodłowy Marcedes Actross z cysterną – prowadzony przez obywatela Białorusi ciężarówka przewrócona w rowie przewożąca 22t komponentu do oleju silnikowego (kierunek Terespol). Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz sprawdzeniu czy nie doszło do rozszczelnienia płaszcza cysterny. W zdarzeniu kierowca samochodu osobowego poniósł śmierć na miejscu. Kierowcy ciężarówki pierwszej pomocy udzielił ZRM i zabrał do szpitala w celu przeprowadzenia badań. Dalsze działania straży polegały na wyciągnięciu samochodu osobowego z rowu i wydobyciu ciała kierowcy przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Działania prowadzone były pod nadzorem prokuratora i technika policji. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowo śledczych policji udrożniono jezdnię.

Na miejsce przybyli również z dyżuru domowego kierownictwa Komendy: Dowódca JRG Międzyrzec asp. Waldemar Bałkowiec oraz Komendant Miejski PSP Biała Podlaska bryg. Artur Tomczuk.

Zniszczeniu uległ samochód osobowy – cały, ciągnik siodłowy przód i prawy bok, cysterna prawy bok, słup oświetleniowy. Miejsce zdarzenia przekazano policji.

W działaniach udział brały 2 zastępy ratowniczo-gaśnicze z JRG Biała Podlaska,  3 samochody, SLRr i SOp, ZRM, Policja, Prokurator.

Opracowanie i zdjęcia: KM PSP Biała Podlaska

Skip to content