Tragiczny pożar w Pogorzelcu

W dniu 5 października br. przed godz. 04:26 doszło do pożaru budynku mieszkalnego drewnianego w miejscowości Pogorzelec gm. Sosnówka.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży zastano budynek mieszkalny drewniany objęty w całości ogniem z zawalonym dachem do wewnątrz. Z relacji sąsiadów wynikało, że w budynku znajduje się właściciel. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów wody w natarciu z jednoczesnym przeszukiwaniem pomieszań przez ratowników w aparatach OUO. Zostały znalezione zwłoki w pomieszczeniu kuchennym, na podłodze, przysypane częściowo spalonymi elementami konstrukcji stropu i dachu. Na miejscu czynności prowadziła policja i prokurator. Spaleniu uległ dom w całości z wyposażeniem. Na miejsce przybył z dyżuru komendy mł. bryg. Sadowski Sylwester – D-ca JRG Międzyrzec Podlaski.

W działaniach udział brały: GLM 8  OSP Pogorzelec; GBA -Rt 2,5/24/250 OSP Sosnówka; GBA 2,5/16 OSP Motwica; GBA 3/26/2,5 OSP Wisznice; GCBA 5/36/4, SHD 23 SLRR i JRG Biała Podlaska.

Skip to content