Tragiczny pożar budynku drewnianego.

W dniu 09.04.2020 r. o godz. 3:33 Stanowisko Kierowania  Komendanta Miejskiego  w Białej Podlaskiej otrzymało zgłoszenie o pożarze domu drewnianego na ul Nowej  w Białej Podlaskiej.  Do zdarzenia zostały zadysponowane siły i środki JRG Biała Podlaska – 2 samochody ratowniczo-gaśnicze oraz 1 specjalistyczny podnośnik hydrauliczny, 2 samochody ratowniczo gaśnicze z OSP w KSRG Sławacinek Stary i OSP Sidorki.

Z wstępnej informacji KDR-a pożarem objęty był cały budynek mieszkalny, drewniany. Nie było możliwości wprowadzenia ratowników do wnętrz budynku. Działania gaśnicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 5 prądów wody w natarciu na palący się budynek jak i do wnętrza. Po przygaszeniu  ognia wprowadzono rotę w aparatach ochrony układu oddechowego z linią gaśniczą do wnętrza budynku celem przeszukania pomieszczeń. Tam zostały odnalezione zwłoki mężczyzny.

Dalsze działania polegały na dogaszeniu pożaru z jednoczesnymi pracami rozbiórkowymi. Na miejsce działań  przybył Komendant Miejski PSP w Białej Podlaskie bryg. Artur Tomczuk. Miejsce zdarzenia zostało przekazane policji do dalszych czynności. W działaniach udział brało 24 ratowników. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia nie została ustalona.

Opracowanie KM PSP Biała Podlaska

Skip to content