Tir na K2

W dniu 14.07.2020 r. o godzinie 09:10 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Białej Podlaskiej otrzymało zgłoszenie o przewróconym samochodzie ciężarowym z naczepą na Drodze Krajowej nr 2 w Miejscowości Krzewica.

W momencie przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów Straży Pożarnej ciężarówka wraz z naczepą leżała na boku, blokując 2/3 drogi krajowej. Kierowca o własnych siłach opuścił pojazd. W wyniku wypadku doszło do rozszczelnienia jednego ze zbiorników paliwa oraz uszkodzeniu naczepy z towarem powodując rozrzucenie pudełek z drobną chemią gospodarczą po drodze i przydrożnym rowie.

Ze względu na specyfikę zdarzenia na miejsce wypadku oprócz uczestniczących sił i środków pierwszego rzutu zadysponowano dwie grupy specjalistyczne:

Samochód SRChem SCANIA wchodzący w skład Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego BIAŁA 1 z JRG Biała Podlaska celem uszczelnienia wycieku i przepompowania paliwa oraz Zastępy SCDz 40 SCANIA, SCRt typ MEGA-CITY Rotator, SCRt Mercedes Saurus z Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego LUBLIN-3-PUŁAWY z JRG 3 Lublin, których zadaniem było postawienie składu ciężarowego na koła i udrożnienie jezdni.

Wspomniana akcja była doskonałą okazją do zacieśnienia współpracy między dwoma grupami specjalistycznymi w ramach różnych gałęzi ratownictwa.

Całkowity czas interwencji wyniósł 7 godzin i 48 minut.

Siły i środki jednostek ochrony przeciwpożarowej uczestniczące w działaniach: JRG Międzyrzec Podlaski – 3 zastępy, JRG Biała Podlaska – 1 zastęp, JRG 3 Lublin – 3 zastępy, OSP Krzewica, OSP Rzeczyca. Całość działań koordynował Z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Białej Podlaskiej bryg. Marek Chwalczuk.

Opracował: kpt. Konrad Bojarczuk
Zdjęcia: mł. bryg. Paweł Jakubowicz

Skip to content