Szkolenie z ratownictwa wodnego z terytorialsami

Na zbiorniku wodnym w Międzyrzecu Podlaskim 20 maja br. strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Międzyrzecu Podlaskim po raz kolejny przeprowadzili szkolenie żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej, tym razem z ratownictwa wodnego.

Podczas ćwiczeń terytorialsi z 231 kompanii lekkiej piechoty, pod okiem strażaków i instruktorów z Międzyrzeckiej Drużyny WOPR doskonalili umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Realizowali takie zadania, jak prowadzenie akcji ratowniczej wobec osób poszkodowanych, w tym resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz obsługi i techniki używania sprzętu ratownictwa wodnego (koło ratunkowe, rzutki, bojki). Następnie kolejnym etapem ćwiczeń strażaków z żołnierzami było zrealizowanie desantu z łodzi do osoby poszkodowanej, podebranie poszkodowanego do łodzi oraz przeprawy wodnej. Żołnierze zapoznani zostali także z zasadami budowania wałów przeciwpowodziowych.

Ćwiczenia tego typu dają okazję do zdobycia nowych kompetencji, doskonalenia posiadanych umiejętności oraz wymiany doświadczeń.

Skip to content