Strażacy rozpoczęli kolportaż ulotek informacyjnych na temat profilaktyki oraz szczepień przeciwko COVID-19

Bialscy strażacy włączyli się w akcję informacyjną na temat szczepień oraz profilaktyki COVID-19.

Do Komendy Miejskiej PSP w Białej Podlaskiej zostały dostarczone ulotki propagujące wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19.

16 marca 2021 roku strażacy z Komendy rozpoczęli dostarczanie do gmin powiatu bialskiego ulotek dot. Narodowego Programu Szczepień. Wcześniej strażacy uzupełnili ulotki wpisując do każdej z nich numery telefonów do gminnych koordynatorów szczepień. Materiały te trafią do mieszkańców, którzy m.in. nie korzystają z internetu, często są samotni lub nie radzą sobie z informacją z innych źródeł.

W proces dostarczania zaangażowali się szczególnie druhowie ochotniczych straży pożarnych. W najbliższym czasie we wszystkich wsiach, niedużych miejscowościach można spodziewać się ochotniczych strażaków pożarnych, którzy będą przychodzili z informacją, na czym polega Narodowy Program Szczepień. Ulotki zawierają informację o szczepieniach, w jaki sposób można się zapisać, z czym to się wiąże oraz całą procedurę szczepienia. Właśnie z tą informacją strażacy docierają do gospodarstw domowych.

Przypominamy również, że w ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie. Przedsięwzięcie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

Pod numerem telefonu 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Opracowanie KM PSP Biała Podlaska

Skip to content