Śp. bryg. mgr inż. w st. spocz. Zenon GROMADZKI odszedł na wieczną służbę. W latach 1988 – 1992 był Komendantem Zawodowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 15 listopada 2020 r. zmarł w wieku 63 lat bryg. mgr inż. w st. spocz. Zenon Gromadzki, wieloletni i zasłużony oficer pożarnictwa, rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, aktywny działacz na rzecz środowiska pożarniczego. Trudno ukryć żal po stracie człowieka o tak wielkich zasługach dla ochrony przeciwpożarowej.

Śp. Zenon Gromadzki był absolwentem Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarniczej w Warszawie, którą ukończył w 1981 r. uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. W 2003 r. ukończył także studia wyższe magisterskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Od 1981 r. zawodowo związany ze Strażą Pożarną w Białej Podlaskiej. W latach 1988 – 1992 r. był Komendantem Zawodowej Straży Pożarnej. Od 1992 r. służył w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, a od 1999 r. w Komendzie Miejskiej PSP. Podczas pełnienia służby przechodził wszystkie szczeble kariery zawodowej, realizując zadania operacyjne, kontrolno-rozpoznawcze jak i kwatermistrzowsko-techniczne. W dniu 28 lutego 2008 r. przeszedł na zasłużoną emeryturę po 31 latach.

W czasie służby wielokrotnie odznaczany: m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Złotym „Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Zostanie pamięć…

Bialscy strażacy wspominają zmarłego kolegę. Nieubłagana śmierć zabrała naszego przyjaciela i kolegę. Zenek był wspaniałym człowiekiem, zawsze wrażliwym na ludzkie potrzeby i gotowy nieść pomoc innym. W służbie cechowała Go pracowitość i rzetelność w realizacji powierzonych zadań, a także zdyscyplinowanie, koleżeńskość i skromność. Brygadier Zenon Gromadzki był oficerem, który podczas swojej ponad trzydziestoletniej służby w PSP dał się poznać jako osoba, która sumiennie i wzorowo wypełniała rotę ślubowania. Był człowiekiem bardzo pogodnym, niezwykle serdecznym i uczynnym.

Takim Go zapamiętamy.

Jego śmierć jest wielką stratą dla nas wszystkich. Dziękujemy serdecznie świętej pamięci Zenonowi Gromadzkiemu za ofiarowane służbie pożarniczej najpiękniejsze lata życia. Pamięć o Nim pozostanie nie tylko na kartach historii naszej komendy, ale przede wszystkim w naszych sercach.

Odszedł na wieczną służbę. Cześć Jego pamięci!

Poruszeni nagłą śmiercią naszego kolegi Śp. bryg. mgr inż. w st. spocz. Zenona GROMADZKIEGO
składamy wyrazy głębokiego żalu i szczerego współczucia
Żonie, Dzieciom oraz Rodzinie.
Złączeni w bólu i smutku
Funkcjonariusze i Pracownicy Cywilni
Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w Białej Podlaskiej

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 18 listopada 2020 r.. Rozpoczną się o godz. 12.00 różańcem w Kaplicy w Kodniu a następnie około godz. 13.00 nastąpi pochówek na cmentarzu w Kopytowie, po czym będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłego w kościele parafialnym w Kopytowie .

Skip to content