Pożar w budynku mieszkalnym

W dniu 19.04.2021r. około godz. 22.40, w miejscowości Zasiadki 19 gm. Międzyrzec Podlaski doszło do pożaru w budynku mieszkalnym.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że pali się jedno pomieszczenie (kuchnia) w jednorodzinnym domu mieszkalnym murowanym. Pozostałe pomieszczenia były silnie zadymione. Obiektów zagrożonych nie było. Przed przyjazdem pierwszych zastępów PSP budynek opuściła matka z 7-letnim dzieckiem. Istniało prawdopodobieństwo, że w domu pozostał jej mąż. Zabezpieczono miejsce zdarzenia i odłączono energię elektryczną (w skrzynce przy drzwiach wejściowych). Następnie ratownicy zabezpieczeni w sprzęt OUO weszli do środka, podali prąd wody i zlokalizowali pożar. Jednocześnie przeszukiwali pomieszczenia budynku. Nikogo nie odnaleziono. Następnie przystąpiono do dogaszania oraz przewietrzono budynek. Poszukiwaniem właściciela domu zajęła się policja.

W działaniach udział brały 2 zastępy z JRG Międzyrzec Podlaski, 1 zastęp OSP KSRG  Rzeczyca, 1 zastęp OSP Śródmieście w Międzyrzecu Podlaskim.

Straty oszacowano ogółem na 20 tys.zł.  Przypuszczalna przyczyna zdarzenia: podpalenie umyślne.

Opracowanie: KM PSP Biała Podlaska

Skip to content