Pożar poddasza w budynku inwentarskim w Szachach

12 lutego 2021 r. o godzinie 00:05 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Białej Podlaskiej otrzymało zgłoszenie o pożarze poddasza w budynku inwentarskim. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu, dowódca akcji stwierdził, że pali się część poddasza budynku inwentarskiego drewnianego. W budynku znajdowało się 30 sztuk koni, którym nie zagrażało niebezpieczeństwo. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów wody na palące się poddasze. W celu zlokalizowania źródła pożaru wykorzystano kamerę termowizyjną oraz przeprowadzono niezbędne prace rozbiórkowe. Następnie przy użyciu wentylatora oddymiającego przewietrzono budynek. Po ugaszeniu pożaru i przewietrzeniu budynku, obiekt ponownie sprawdzono kamerą termowizyjną oraz detektorem wielogazowym w celu sprawdzenia obecności gazów toksycznych.
W wyniku zdarzenia jeden z mieszkańców wpadł w panikę, któremu udzielono wsparcia psychicznego i zapewniono komfort cieplny, a następnie przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej.

W działaniach udział brało 6 zastępów straży pożarnej, w tym 2 zastępu z JRG Międzyrzec Podlaski, 1 zastęp z JRG Biała Podlaska oraz 3 zastępy z OSP (Drelów, Szachy, Żerocin). Akcja gaśnicza trwała około 3 godzin.

Skip to content