Powiatowa Pielgrzymka Strażaków do Pratulina

4 maja odbyła się XXII Pielgrzymka Strażaków Powiatu Bialskiego. Symboliczna, w czasie pandemii w bardzo skromnym gronie,  ale za to w wyjątkowym miejscu – Sanktuariów bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. kan. Roman Sawczuk, honorowy kapelan strażaków diecezji siedleckiej w otoczeniu księży kapelanów diecezjalnego, powiatowych i gminnych.  Po raz kolejny przybyliśmy do Pratulina aby przez wstawiennictwo bł. Męczenników i św. Floriana dziękować Panu Bogu za jego dobro i łaski, które nam ofiarowuje przez cały rok, ale także by modlić się w intencji strażaków.

Następnie został złożony wieniec oraz zapalone znicze pod pomnikiem św. Floriana. W skład delegacji wchodzili: Komendant Miejski  PSP bryg.  Artur Tomczuk, Wójt Gminy Rokitno Jacek Szewczuk, Dyrektor Filii Oddziału WZ OSP RP woj. lubelskiego druhna Bożena Krzyżanowska, Komendant Gminny OSP Druh Stanisław Chomicz, Kapelan Diecezjalny Strażaków ks.kan.  Andrzej Biernat, Kapelan  Powiatowy Strażaków ks.kan.  Henryk Jakubowicz, ks. kan. Jacek Guz, kustosz Sanktuarium w Pratulinie w asyście księży koncelebransów.

http://www.podlasie24.pl/powiat-bialski/kosciol/-bogu-na-chwale-ludziom-na-ratunek–powiatowa-pielgrzymka-strazakow-do-pratulina-31c43.html

Skip to content