Poważne zderzenie samochodów osobowych w Sławatyczach-Kolonii

W dniu 23 sierpnia br. ok. godz. 16:00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Audi 80 i Volkswagena Passata. W wyniku zderzenia Audi znajdowało się na poboczu drogi, a Volkswagen w przydrożnym rowie.

Na początku akcji działania prowadził zastęp OSP Sławatycze, który zabezpieczył miejsce zdarzenia przed dostępem osób postronnych (parawan ochronny), odłączył akumulatory w pojazdach oraz wstrzymał ruch drogowy w obu kierunkach. W Audi znajdowały się dwie osoby: mężczyzna z dzieckiem. Cztery osoby (2 osoby dorosłe i dwójka dzieci) podróżujące Volkswagenem (obywatele Mołdawii) znajdowały się poza pojazdem (ewakuowane z pojazdu przez osoby postronne).

Druhowie OSP ustabilizowali kręgosłup w odcinku szyjnym u poszkodowanego i udzielili mu wsparcia psychicznego a następnie ewakuowano go na desce ortopedycznej i przekazano przybyłemu na miejsce ZRM. Druhowie OSP wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej, udzielali wszystkim osobom poszkodowanym z Volkswagena wsparcia psychicznego, zapewnili komfort cieplny oraz stabilizowali ręcznie kręgosłup w odcinku szyjnym. Po uwolnieniu poszkodowanego dziecka ze stwierdzonym brakiem czynności życiowych i ewakuacji z wraku pojazdu, ratownicy JRG Małaszewicze wraz z lekarzem LPR Lublin przystąpili do RKO (przywrócono czynności życiowe). Następnie przetransportowali poszkodowaną na desce ortopedycznej do śmigłowca LPR Lublin.

Osoby poszkodowane z jednego z pojazdów, po przebadaniu przez ratowników ZRM zostały przetransportowane do szpitala. Kolejne poszkodowane dziecko po przebadaniu, został przetransportowane do szpitala przez LPR Sokołów Podlaski.

Zarówno druhowie OSP, jak i ratownicy z JRG Małaszewicze wspomagali Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz lekarzy z LPR w czynnościach medycznych, a także w transporcie na deskach ortopedycznych do ambulansów i śmigłowców.

W akcji udział brały zastępy: GCBA 5/32/4 SCANIA i GBA 2,5/24/2,5 MERCEDES z JRG Małaszewicze, GBA 2,5/35/4,1 SCANIA z OSP Sławatycze i GBA-Rt 3,5/25 MAN z OSP Kodeń.

Skip to content