Poszukiwania osoby zaginionej

W dniach 11-16 stycznia bieżącego roku w miejscowości Starzynka gm. Terespol prowadzone były działania związane z poszukiwaniem osoby zaginionej, której pusty samochód znaleziono w korycie rzeki Krzna.

W sobotę o godzinie 14:13 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Białej Podlaskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące wyciągnięcia samochodu osobowego, który znajdował się w rzece (pojazd całkowicie zanurzony, widoczny tylko jego dach). Nie było wiadomo czy w środku ktoś przebywa. Po wyciagnięciu pojazdu z wody nie stwierdzono w nim osób w związku z tym przystąpiono do poszukiwań.

W pierwszej fazie działania polegały na przeszukaniu pobliskich brzegów rzeki jak i koryta rzeki z łodzi w pobliżu miejsca gdzie znajdował się samochód. Poszukiwania nie przyniosły efektu, dlatego zdecydowano o zadysponowaniu Specjalistycznej Grupy Wodno – Nurkowej Lublin – 4 Biłgoraj z sonarem oraz w dalszej kolejności siły i środki z poza województwa lubelskiego tj. Zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Legionowie z dodatkowym sprzętem służącym do hydrolokacji , sonarem holowanym za łodzią. Jednocześnie przeczesywano koryto rzeki oraz brzegi i okoliczne tereny. W wyniku intensywnych poszukiwań 16 stycznia o koło godziny 13:00 strażacy znaleźli ciało mężczyzny w Krznie w odległości kilometra od miejsca gdzie wcześniej odnaleziono jego auto.

W działaniach poszukiwawczych oprócz Państwowej Straży Pożarnej z KM PSP w Białej Podlaskiej udział brali:
– Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego Lublin – 4 Biłgoraj,
– Zastęp z JRG Legionowo z sonarem,
– OSP Krzywowólka
– OSP Krzyczew,
– OSP Neple,
– OSP Mokrany Stare,
– OSP Dobryń Duży,
– OSP Terespol,
– Policja,
– Straż Graniczna
– Służba Leśna,
– Straż Rybacka,
– Rodzina i okoliczni mieszkańcy

Opracowanie:
Tekst: kpt. Konrad Bojarczuk
Foto: bryg. Marek Chwalczuk

Skip to content