Poranny śnieg zaskoczył kierowców

W dniu 07 kwietnia 2021r w godzinach porannych doszło do dwóch zdarzeń drogowych na drodze nr 811 w obrębie miejscowości Hrud.

Około godz. 6.48 doszło do zdarzenie dwóch samochodów osobowych – BMW 5 oraz VW Jetta. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany i nie wymagał pomocy medycznej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem od akumulatorów w pojeździe i sorpcji kwasu wyciekającego z akumulatora samochodu. W działaniach udział brały: 3 zastępy JRG Biała Podlaska, 1 zastęp OSP Hrud, 1 zastęp OSP Sidorki.

 

Kilka minut później, około godz. 7.06 doszło do drugiego zdarzenia drogowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy marki KIA Sorento znajdujący się na polu (przy drodze),lezący na boku po uderzeniu w drzewo. Wewnątrz pojazdu znajdowała się jedna osoba poszkodowana, która była przytomna i kontaktowa. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ewakuacji osoby z pojazdu. Następnie udzielono wsparcia psychicznego, zabezpieczono przed utratą ciepła i opatrzono ranę głowy osoby poszkodowanej, którą przekazano przybyłemu ZRM. Następnie w obrębie miejsca zdarzenia kierowano ruchem drogowym. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działaniach udział brały: 2 zastępy JRG Biała Podlaska.

Skip to content