Pamiętamy o zmarłych funkcjonariuszach

Listopad jest szczególnym miesiącem pamięci o zmarłych. W dniu 5 listopada 2017 r. w Kościele Garnizonowym w Białej Podlaskiej przy ul. Dokudowskiej odbyło się nabożeństwo żałobne połączone z Mszą Świętą w intencji zmarłych funkcjonariuszy służb mundurowych oraz strażaków OSP z terenu powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska.

Na uroczystość przybyli funkcjonariusze służb mundurowych oraz strażacy z OSP z całego powiatu. Na mszy nie zabrakło władz powiatowych i gminnych, obecni byli także: starosta bialski Mariusz Filipiuk i prezydent miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk.

Mszę św. koncelebrowali: ks. kanonik Roman Sawczuk – były diecezjalny kapelan strażaków, ks. kanonik Andrzej Biernat – diecezjalny kapelan strażaków, ks. kanonik ppłk Wiesław Kondraciuk – duszpasterz wojskowy, ks. kanonik Jacek Owsianka – zastępca powiatowego kapelana strażaków, ks. Leszek Walęciuk – kapelan strażaków, proboszcz parafii Połoski i ojciec Marek Strycharski – kapelan Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej.

We wstępie mszy zostały odczytane w wypominkach imiona i nazwiska zmarłych funkcjonariuszy służb mundurowych oraz strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin powiatu bialskiego.

Ojciec Marek Strycharski w homilii wspominał funkcjonariuszy, którzy odeszli do wieczności. Podziękował Bogu za ich życie i służbę, jednocześnie prosząc o pamięć i modlitwę w ich intencji.

Po Mszy św. pod pomnikiem poległych lotników zostały zapalone znicze przez przedstawicieli poszczególnych jednostek.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju.

Skip to content