Młodzież z Branżowej Szkoły Rzemieślniczej z wizytą w JRG Biała Podlaska

W dniu 29 października 2017 roku 18-sto osobowa grupa młodzieży Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP z Roskoszy, ucząca się w Branżowej Szkole  Rzemieślniczej I stopnia wraz z opiekunami odwiedziła Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą w Białej Podlaskiej.

Strażak st. sekc. Andrzej Woźniak zaprezentował młodzieży  sprzęt pożarniczy, stanowiący wyposażenie naszej jednostki. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć wozy strażackie, usiąść za kierownicą samochodów, przymierzyć ubranie i hełm strażacki oraz obejrzeć sprzęt jakim dysponuje. Podczas pobytu w jednostce grupa strażaków zaprezentowała jak wygląda przygotowanie i wyjazd do zdarzenia oraz pokaz zjazdu na rurze do akcji ratowniczej.  Ponadto młodzież  zapoznała się z zadaniami realizowanymi przez Państwową Straż Pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia.

Celem przybycia młodzieży było kształtowanie świadomości, znaczenia i charakteru pracy strażaków, opanowanie niezbędnych  umiejętności w sytuacjach zagrożenia oraz wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej. Taka wiedza i umiejętności są bardzo przydatne w życiu każdego z nas.

Jak podkreślili opiekunowie: „Wizyta w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej było dla naszej młodzieży wielka atrakcją. Wielu z nich nie zdawało sobie sprawy z tego,  jak trudna i ciężka jest praca strażaka. Wymaga  wiele wyrzeczeń oraz ciągłego dbania o sprawność i tężyznę fizyczną. Młodzieży, tak bardzo spodobał się ten zawód, że część z nich w przyszłości chciałaby pracować w tym zawodzie”.

 

Katarzyna Radkiewicz

Skip to content