Laureaci konkursu kalendarzowego PSP 2017 z powiatu bialskiego

11 maja 2017 r. w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 w Warszawie odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Kalendarzowego PSP 2017, którego organizatorem był Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

Jury dokonało wyboru 15 laureatów prac plastycznych nadesłanych na Konkurs Kalendarzowy pod hasłem „Przygody Iskierki i Płomyka”, który był skierowany do dzieci z klas I – III szkół podstawowych. Polegał on na zobrazowaniu historyjki zamieszczonej na drugiej stronie kalendarza plakatowego. Na konkurs nadesłano 1 916 prac plastycznych, a 238 zakwalifikowało się do ścisłego finału.

[su_heading size=”20″ align=”left” margin=”10″]Z pośród 15 wyłonionych laureatów dwoje dzieci pochodzi z powiatu bialskiego i są to: Przemysław FILIPIUK – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Karola Krysińskiego w Rudnikach, Paulina WOLSKA – Szkoła Podstawowa w Dobryniu Dużym[/su_heading]

Podczas finału rozstrzygnięto także drugi z Konkursów Kalendarzowych PSP 2017 – „Ognista Krzyżówka”. Celem konkursu było propagowanie treści dotyczących ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci klas IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Konkurs polegał na odgadnięciu hasła krzyżówki zamieszczonej na drugiej stronie kalendarza plakatowego. W drodze losowania z 2 495 nadesłanych kartek pocztowych z prawidłowo rozwiązanym hasłem wylosowano 15 laureatów.

Jednym z nich jest uczennica z powiatu bialskiego: Aleksandra SŁAWIŃSKA – Szkoła Podstawowa im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Szóstce.

 

W imieniu Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nagrody rzeczowe oraz listy gratulacyjne, laureatom z powiatu bialskiego, osobiście wręczyli Komendant Miejski PSP w Białej Podlaskiej bryg. Artur Tomczuk oraz Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Białej Podlaskiej bryg. Marek Chwalczuk. Odbyło się to podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w poszczególnych szkołach, do których uczęszczają laureaci.

Nagrodą rzeczową były tablety Kiano intelect X3 HD oraz Power Bank 10000mAh.

Lista wyłonionych zwycięzców ukaże się także na łamach „Przeglądu Pożarniczego”.

Komendant Miejski PSP w Białej Podlaskiej dziękuje wszystkim uczniom i opiekunom z powiatu bialskiego za wzięcie udziału w Konkursie Kalendarzowym PSP 2017. Życzymy wszystkim podopiecznym szkół i nauczycielom bezpiecznych i pogodnych wakacji.

Skip to content