Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dnia 2 maja br. o godzinie 7:30 w Komendzie Miejskiej PSP w Białej Podlaskiej funkcjonariusze i pracownicy cywilni systemu 8-godzinnego wraz ze zmianami służbowymi JRG Biała Podlaska uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jednocześnie w JRG Międzyrzec Podlaski i Małaszewicze zmiany służbowe wraz z Dowódcami JRG przeprowadzili taki sam apel.
Po wprowadzeniu na plac pocztu sztandarowego, dowódca uroczystości złożył meldunek Komendantowi Miejskiemu Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej bryg. Arturowi Tomczukowi, natomiast w jednostkach ościennych dowódcom JRG w Międzyrzecu Podlaskim i Małaszewiczach. Następnie nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej i oddanie honorów państwowych.

Bryg. Artur Tomczuk skierował okolicznościowe słowo do zebranych, a po nim odczytał list Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie skierowany do społeczności strażackiej z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Na koniec dowódca uroczystości złożył meldunek Komendantowi Miejskiemu Państwowej Straży Pożarnej o zakończeniu uroczystości.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej w uroczysty sposób uczciła Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej z poszanowaniem symboli narodowych, propagując wiedzę nt. polskiej tożsamości, kulturowości i obyczajowości.

KM PSP Biała Podlaska

Skip to content