Bialscy Strażacy Wicemistrzami Województwa

W dniu 21 czerwca 2019 roku w budynku Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej zostało zorganizowane spotkanie podsumowujące zmagania reprezentantów Komendy w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Sporcie Pożarniczym. W zawodach udział wzięło 21 drużyn reprezentujących Komendy Miejskie, Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej z całego województwa oraz Zakładowa Straż Pożarna z Zakładów Azotowych w Puławach. Strażacy rywalizowali w kilku konkurencjach: pożarniczym torze przeszkód, wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni, sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych.

Podczas uroczystości Komendant Miejski PSP w Białej Podlaskiej bryg. Artur Tomczuk wraz ze swoim Zastępcą bryg. Markiem Chwalczukiem przekazali nagrody finansowe oraz gratulacje za wyniki jakie uzyskała Reprezentacja. Po dwóch dniach zmagań, które jak co roku miały miejsce w Puławach i Parczewie bialscy strażacy zajęli 2 miejsce. Lepsza okazała się jedynie drużyna z KM PSP w Zamościu.

Nagrodę za zdobycie wicemistrzostwa stanowił czek w wysokości 12 tys. zł, którego fundatorem był Lubelski Komendant Wojewódzki w Lublinie.

Opracował:
kpt. Konrad Bojarczuk

Skip to content